Laget tar i bruk fjorårets drakt mot Athletic på lørdag.
KLubbens styre har sendt inn og fått godkjent en søknad om å spille i fjorårets bortedrakt under kampen mot Athletic Bilbao på lørdag. Det bekreftes på klubbens hjemmeside.
Anledningen for dette er for å markere at det er 300 år siden slaget om Barcelona, og Catalonias innlemmelse under Spania, 11. september 1714. Med andre ord, det er 300 år siden i dag at Catalonia var fritt. 11. september er også Catalonias nasjonaldag.
I tradisjon tro stilte klubben opp med en rekke representanter på Rafael Casanovas Memorial for å legge ut blomster på minnesmerket. Blant de oppmøtte fra Barca var president Bartomeu, Xavi og Jordi Masip, samt en rekke representanter fra klubbens styre, samt spillere og støtteapparat fra klubbens andre profesjonelle idrettslag — basket, håndball, futsal, hockey og kvinnefotball.
Video av seansen kan du se her.
Vi i Blaugrana.no gratulerer Catalonia med nasjonaldagen i dag.