Klubben bekrefter i kveld på sin hjemmeside at kampanjen «Més que una Moció» har overlevert 20 687 medlems-signaturer til klubbens kontorer.
Som rapportert tidligere i dag, har kampanjen samlet inn nok stemmer til å oppfylle kravet om signaturer fra minimum 15 prosent av klubbens medlemmer. En gruppe satt ned av klubben har nå ti dager på seg til å validere de leverte signaturene.
Styret kan velge å ikke validere signaturer som ikke har tilstrekkelig dokumentasjon vedlagt. Dersom nok stemmer valideres, vil det avholdes avstemning innen en periode på ikke mindre enn ti dager og ikke mer enn tjue dager. Hvis ikke nok stemmer valideres, vil det ikke avholdes avstemning.
Slik reagerte tidligere klubbpresident Joan Laporta på nyhetene:
https://twitter.com/JoanLaportaFCB/status/1306684492782993408