Etter opprykket til Segunda, har Barcelona kvittet seg med flere sentrale spillere før neste sesong.
Det skriver Sport. Den største overraskelsen er at Gerard Gumbau forlater klubben. Han har fått en del førstelagserfaring under Luis Enrique. I tillegg forlater følgende spillere Barca-B: José Suarez (keeper), Xemi (midtbane), Perea (angriper). Borja Lopez har dratt til Hajduk Split.
Flere av dem har vært sentrale spillere for Gerard Lopez’ mannskap. Spillerne har allerede blitt fjernet fra Barca-Bs lag på klubbens hjemmeside.
Det kommer til å bli litt aktivitet fra klubbens andrelag denne sommeren. Flere spillere er på vei inn. Keeper Ortola kommer tilbake etter en sesong på utlån i Alaves.
Adria Vilanova, Tito Vilanovas sønn, er tatt opp til Barca-B. 20-åringen har vært i klubben hele livet. Vilanova er en høy stopper som er god i lufta, god til å føre ball og er målfarlig. Etter en god sesong for U19-laget er han nå en del av Barca-B.