Paris Saint-Germain har ingen intensjoner om å selge Marco Verratti til FC Barcelona denne sommeren.
Selv om PSG vil beholde han, så har Verratti i følge ryktene presset klubben, og sin agent Donati di Campli om å ha et møte med klubbens hierarki på slutten av sesongen. Italineren ankom den franske hovedstadsklubben fra Pescara i 2012 for omlag 12 millioner euro. Nå ser det ut til at han ikke har lyst til å bli værende, og denne sommeren kan være et viktig vendepunkt for hans karriere.
Hans agent gikk også på TV kanalen Premium Sport, og fortalte at de måtte snakke om Verrattis fremtid i klubben. Di Campli sa også at PSG har ingen ønsker om å la midtbanespilleren forlate klubben, men de vil fortsatt ha et møte med klubbens toppsjefer angående hans fremtid i klubben, uansett hva klubben sier før møtet. Så langt denne sesongen har han spilt 40 kamper for PSG, bare fire spillere har hatt flere kamper for Unai Emery sitt lag. Hvis Barça har noen intensjoner om å signere Verratti bør de handle raskt fordi i følge tyske medier så er også Bayern München svært interesserte i å signere han.