Barcelonas fryktede angrepstrio er den beste i klubbens historie.
De fleste kan være enige om at Barcelona innehar den beste angrepstrioen noensinne. Tallene taler for seg selv og det er ingen trio i klubbens historie som kan måle seg. Messi, Suárez og Neymar, eller MSN, etterlater ingen tvil om hvilken trio som er best. I sesongen 2014/15 scoret trioen hele 122 ganger over 151 kamper. Her stod Messi for 58 mål, Neymar for 39 og Suárez for 25. Denne sesongen har Messi som kjent vært skadet, men Neymar og Suárez har fortsatt å herje.
Angrepstrioen MSN har derfor slått tidligere angrepstrioer som blant annet består av Henry, Eto`o og Messi (100 mål på 145 kamper) og Villa, Messi og Pedro (98 mål på 160 kamper). Det skal sies at Barcelona ikke brukte tre angrepsspillere fast før 1988, og at ingen spiller har formet så mange legendariske trioer som Lionel Messi.
Under kan man se en oversikt over de mest scorende angrepstrioene i klubbens historie.
msnstats