Rayo Vallecano 1 – 1 Barcelona
Sted: Estadio de Vallecas, Madrid
Anledning: La Liga, Serierunde 3.
Målscorer(e): Fran Perez 67′ (RYV) Lamine Yamal 40′ (Str) (BAR)
Skudd: 12 – 12
Gule kort: Batalla, Unai Lopez, Trejo, Chavarria (RYV) Kounde (BAR)
Røde kort:
Ballbesittelse (%): 43 – 57
xG: 1,66 – 1,77
KAMPENS HØYDEPUNKT:
Lamine Yamal skaffer straffe som han selv setter sikkert i mål. Det var hans andre scoring for sesongen.
KAMPENS NEDTUR:
Det er mye å velge i denne kampen. Et VAR som kollapser, en svak dommer og en bane som knapt holder toppnivå. Likevel er det Barcelonas egen prestasjon som står igjen som den største nedturen. I dag manglet det både intensitet og kvalitet, og laget ble etter hvert løpt i senk av et mer aggressivt Rayo-lag. Offensivt var det nesten ingenting å skrive hjem om, da det var altfor lite bevegelse og idéfattig angrepsspill.
VÅR BESTE:
Joan Garcia! Vår nye sisteskanse leverer en kamp av svært høy kvalitet og redder Barcelona fra et ydmykende tap. Med flere avgjørende redninger i sluttminuttene blir Garcia helten i det som var en begredelig prestasjon av laget.
Barcas topp tre:
- Joan Garcia
- Frenkie de Jong
- Lamine Yamal
Er du uenig eller enig i oppsummeringen ovenfor? Diskuter!
Følg oss også på Discord for en herlig, levende, morsom og alltid respektfull chat samt lynraske oppdateringer fra alle offisielle kanaler og mye mer): https://discord.com/invite/hxGJwKAb
