Sist Preview jeg skrev nevnte jeg Oviedos vakre hymne. Vel, dagens match er absolutt i samme toppsjikte når det gjelder melodiøs forføring av øregangene. Sevilla er ingen kasteball på egen arena til tross for at de har slitt litt innledningsvis denne sesongen.
Det er viktig for Barcelona og Flick å opprettholde momentum og presset på Real Madrid i kampen om serieledelsen, derfor er kun seier godt nok. Slik vil det nok også være helt frem til El Clásico om noen uker.
Hvor: Ramón Sánchez Pizjuan – Sevilla
Anledning: La Liga – Runde 8
Tid: 16:15
Sending: Tv2 Sporten 1/TV2 Play
Ingen vellykket torpedering fra ubåten
Barcelona-fans verden over satt nok spent å så gårsdagens kveldskamp mellom Real Madrid og Villarreal hvor nok kun de mest grenseløst naive eller optimistiske turte håpe på en skrell. Noen hinsides dommeravgjørelser, Oscar-nominasjonssøknad fra Vinicius Jr. og en del håpløse valg av Marcelino ga Xabi Alonso og hjemmelaget tre enkle poeng til slutt, uten å imponere noen andre enn trykkåte X-kontoer.
Barcelona har derfor ikke råd til verken bananskall eller appelsinskall (mange appelsintrær i Sevilla) dersom de ønsker at presset skal ligge på de helhvite før El Clásico dundrer løs søndag 26.oktober (hvor vi også skal knuse Real Madrid Norge i oppmøte og stemning inne på O’Learys Vika Oslo).
FC Bajalona
Estar de baja er spansk for å være skadet og få lag i Europas øverste divisjoner er mer plaget enn våre menn. Listen ble enda lengre nå sist da det ble klart at Yamals 90 minutter mot Paris Saint Germain kostet en ny periode på sidelinjen, samtidig som verken Gavi, Fermín, Raphinha eller Joan García er klare. Balde er så vidt tilbake og bør heller ikke hastes i full drift da det blir som å slikke på frosne jernstenger midtvinters når man er tørst – svært korttenkt og dumt. Det knyttes derfor stor spenning til elleveren som Flick mønstrer utpå den vanligvis så strøkne Andalusiske gressmatta om noen få timer, og om vi skal gjette (og det skal vi jo) så blir det trolig noe slikt:

Skader/suspensjon/fravær: Ter Stegen (skadet), Gavi (skadet), Fermín (skadet) Balde (skadet), Yamal (skadet)
Vårt flunkende nye samarbeid med O’Learys Vika i Oslo startet ved sesongstart og vi oppfordrer alle som vil se kampen sammen om å gjøre det der. Møt likesinnede Culés, gi deg gjerne til kjenne til de ansatte og hils fra oss i Blaugrana! Les mer om det i innlegget vårt om samarbeidet;
Lokasjon: https://maps.app.goo.gl/ghFW942vHEoZFXr67
Følg oss også på Discord for en herlig, levende, morsom og alltid respektfull chat samt lynraske oppdateringer fra alle offisielle kanaler og mye mer): https://discord.com/invite/hxGJwKAb
Dersom du som oss i redaksjonen oppbevarer mobilen din i noe annet enn skumgummitårn eller gelé bør du prøve de robuste, stilige, unike, offisielle dekslene våre fra Phonecases3d (da støtter du samtidig oss med noen kroner til drift og andre kostnader).
Dersom du ønsker å bygge opp stemningen til kveldskamp – lytt gjerne på vår aller nyeste episode av Blaugrana-podden
