Sergi Samper gjør sakene sine bra i Granada og drømmer om en retur til Barcelona.
Unggutten, som foreløpig spiller for Granada, har vist en god figur av seg selv etter å ha spilt samtlige kamper fra start. Dette har naturligvis vekket interesse i andre klubber og selv om Arsenal med Arsene Wenger i spissen kunne ha vært en god mulighet, er han fast bestemt på hans fremtid ligger i Barcelona.
–Jeg lyttet aldri til Wenger når jeg ble kontaktet, og sa klart og tydelig fra om at min fremtid lå i Barcelona. Jeg er en stor Barcelona-supporter og håper å få muligheten til å spille meg inn på førstelaget deres i fremtiden.
Det er stor sannsynlighet for at Samper når tusen spilleminutter denne uken mot Espanyol, men det tallet ville aldri ha vært mulig å nå hadde det ikke vært for Lucas Alcaraz som tok over et lag i krise, i oktober. Og selv om situasjonen er så og si den samme nå, håper Samper på at laget klarer å holde seg i den øverste divisjonen.
–Jeg føler meg viktig i Granada og håper på at vi klarer å snu situasjonen til vår fordel.